GlobalMax – nowość na rynku waterjet

globalmax_1530_w_pump_left

W czerwcu w 2017 roku miała miejsce oficjalna premiera wycinarki wodnej GlobalMAX.
Prezentacja odbyła się na Targach ITM w Poznaniu. Na stoisku można było zobaczyć trzy popularne modele maszyn linii Omax, Maxiem oraz nowość – GlobalMAX.
system-img

Global modele

Kompaktowa i prosta, a zarazem uniwersalna i wysoce wydajna maszyna GlobalMAX 1530 została stworzona zgodnie z dotychczasową koncepcją OMAX; koncepcją budowy urządzeń niezawodnych i przyjaznych użytkownikowi. Urządzenie budowane jest w zakładach OMAX dzięki czemu korzysta ono z tych samych doświadczeń, technologii, oraz know-how co znane i cenione na rynku maszyny OMAX i MAXIEM. Wycinarka wodna GlobalMAX to wysokiej jakości maszyna, bezkompromisowa konstrukcja, która zapewni wydajną i efektywną obróbkę strumieniowo-ścierną w każdej branży na świecie.

globalmax blog spec

GlobalMAX wyróżnia się nowo zaprojektowanym systemem napędów OMEGA DRIVE.
Ruch w osi X/Y jest realizowany przez nasze systemy napędowe zaprojektowane dla branży cięcia strumieniem wodno-ściernym. Innowacyjny system Omega Drive zapewnia płynniejsze przejście od ruchu obrotowego do ruchu liniowego w porównaniu z tradycyjnymi napędami zębatkowymi. Występowanie zębów minimalizuje luzy i zwiększa niezawodność. Układ nie wymaga smarowania, dzięki czemu może pracować w trudnych warunkach w obecności wody i garnetu.
Maszyna obsługiwana jest za pomocą oprogramowania Intelli-MAX. Wersja Global wykorzystuje model cięcia czwartej generacji, aby zapewnić szybkie i wydajne cięcie. Program jest łatwy w użyciu. Operatorzy mogą nauczyć się importować, rysować i wycinać części w jeden dzień.
GlobalMAX korzysta z technologii pompy o napędzie bezpośrednim firmy Omax, która sprawdza się w tysiącach maszyn na całym świecie. Wydajne pompy przetwarzają ponad 85% energii elektrycznej na czystą moc cięcia.
GlobalMAX do pracy nie wymaga sprężonego powietrza. W konstrukcji układu wysokiego ciśnienia nie występują zawory Wł/Wył (On/Off). Dzięki specjalnemu systemowi Start/Stop można wycinać w praktycznie każdym materiale.

Do urządzenia dostępne są dodatkowe akcesoria w postaci nawiertnicy oraz czujnika wysokości głowicy nad materiałem.

Więcej informacji na temat maszyny można znaleźć na stronie producenta http://globalmax.pl/

IMG_0701 IMG_0886 IMG_0801 IMG_0796

Bookmark and Share

Możliwość komentowania jest wyłączona.