Waterjet – moja praca, moje hobby

Jestem Sebastian, od kilku dobrych miesięcy wszystko tnę, ale po kolei.

Zaczęło się od programu WaterJet Academy, w którym uczestniczyła i do tej pory uczestniczy moja szkoła, czyli Technikum Mechaniczne. Na początku była sama teoria, wykłady, ale później… projektowanie, obróbka, wycinanie. To było to – cięcie wodą wciągnęło mnie totalnie.

Złożyłem aplikację, przyjęto mnie i zacząłem pracę. Na początku to wyglądało jak zabawa, dopiero z czasem zaczęła się odpowiedzialna praca. No, ale jak się coś lubi to i odpowiedzialność nie wydaje się już taka straszna.

Teraz tnę głównie różne rodzaje stali i kompozyty, realizuję projekty, interpretuję rysunek techniczny. Mam za sobą pierwsze doświadczenia z kamieniem i szkłem, które wymagają umiejętności od operatora, ponieważ łatwo się kruszą.

Jestem szczęśliwym posiadaczem motocyklu Yamaha. To właśnie przy nim lubię spędzać czas po pracy, majsterkuję, doglądam go i czekam na moment, kiedy mogę na nim pojeździć.

Na blogu chciałbym pokazać możliwości, jakie niesie ze sobą cięcie wodą, podzielić się tym, co potrafię i pokazać, że to, co robię jest zwyczajnie niezwyczajne.

Polecam i zapraszam,

Sebastian Chojnacki

Bookmark and Share

Możliwość komentowania jest wyłączona.