Pianka i kauczuk

Witam po przerwie.

Dostałem ostatnio dość ciekawe zadanie do wykonania. Z pianki o grubości 75mm dodatkowo oklejonej po obu stronach kauczukiem miałem wyciąć elementy, które finalnie posłużą jako uszczelnienia dla mostków termicznych. Bardzo ważne w całym procesie cięcia było uzyskanie maksymalnie gładkich powierzchni, aby punkt styku dwóch elementów był wręcz idealny. Czytaj dalej

Coś dla ucha

Witam po dłuższej przerwie. Na pewien czas zostałem oddelegowany z mojego podziemnego centrum badawczego do nieco innych prac, stąd też dość spore braki w pisaniu o tym, co ciekawego akurat na waterjecie „rzeźbię”.

Ale już nadrabiam zaległości. Na początek coś dla ucha.. i oka.

Czytaj dalej

Vitruvian Man

Wytrawianie micro jet’em ścieżki na określoną głębokość przy zachowaniu precyzji do najłatwiejszych nie należy. Choćby ze względu na bardzo małe podciśnienie zasysające garnet podczas pracy na niskim ciśnieniu. Szerokość wytrawionej linii to 0,4 mm.

Czytaj dalej

Latający karbon

Dzięki przyjaciołom ze wschodu miałem okazję zapoznać się z cudownym materiałem, jakim jest karbon. Niezwykle wytrzymały, bardzo lekki, niepalny. Szczególnie pożądany w środowisku „tuning car” jako tworzywo do wykonywania  elementów karoserii.
[zobacz film]

Czytaj dalej